Adults In The Room by Yanis Varoufakis

następna

O KSIĄŻCE

Co się dzieje kiedy atakujesz tych u władzy? W swojej pełnej ognia, osobistej relacji światowej sławy ekonomista Yanis Varoufakis obnaża kuluary Europy i wprowadza w jej korytarze władzy.

Varoufakis wywołał jedną z najbardziej spektakularnych i kontrowersyjnych bitew współczesnej polityki kiedy, jako minister finansów Grecji, spróbował renegocjować relacje między swoim krajem i UE. Pomimo masowego poparcia Greków i prostoty argumentów udało mu się tylko doprowadzić do furii polityczne, finansowe i medialne elity Europy. Ale prawdziwe wydarzenia są prawie w ogóle nieznane – również z tego powodu, że tak wiele interesów UE jest ubijanych za zamkniętymi drzwiami.

W tym odważnym sprawozdaniu Varoufakis ujawnia wszystko: wyjątkową opowieść o niebezpiecznym kozaczeniu, hipokryzji, zmowie i zdradzie, opowieść która zatrzęsie podstawami głęboko ukrytej władzy.

Jak już teraz wiadomo, ta sama polityka która wymagała tragicznego i brutalnego stłumienia Greckiej demokratycznej rewolty, prowadzi prosto do autorytaryzmu, populizmu i niestabilności w całym zachodnim świecie.

Adults In The Room jest ostatnim dzwonkiem wzywającym do odnowienia europejskiej demokracji zanim nie będzie za późno.

O AUTORZE

Yanis Varoufakis jest byłym ministrem finansów Grecji i twarzą oddolnego, międzynarodowego ruchu DiEM25, który walczy o przywrócenie demokracji w Europie. Varoufakis przemawia do tysięcy w wielu krajach i jest autorem światowego bestsellera "A słabi muszą ulegać?" Urodzony w Atenach w 1961, zanim stał się politykiem był przez wiele lat profesorem ekonomii w Wielkiej Brytanii, Australii i USA. Obecnie jest profesorem ekonomii na Uniwersytecie w Atenach.

TEGO SAMEGO AUTORA

Globalny Minotaur: Ameryka, Europa i przyszłość globalnej gospodarki
A słabi muszą ulegać?: Europa, polityka oszczędnościowa a zagrożenie dla globalnej stabilizacji